Благотворителен купон с Лайънс почерк!

Стипендия за незрящ студент учредява ЛК Панагюрище

Лични знаци, протоколни правила, традиции, химн и още сериозни неща си имат в панагюрския Лайънс клуб, но може би запазената им марка е да съчетават умело и с настроение сериозното с приятното, благотворителността с купона. В резултат – красиви цели, осъществени с естественост и успех. Този свой характер проявиха членовете на Лайънс – Панагюрище при поредния си благотворителен бал, наречен „Златна панагюрска есен“ и насочен отново към подкрепа на хората със зрителни увреждания. 6 500 лева събраха нашите лъвове на тържествената си вечер на 16 ноември и учредиха едногодишна стипендия за студент със зрителни проблеми.

Много гости и приятели от Панагюрище подкрепиха идеята на лайънсите, силно рамо им дадоха техни колеги от 6 клуба в страната. Средствата участниците в бала събраха чрез кувертите, търга, томболата и преки дарения.

С лекота Сашо Господинов проведе търга, в който за нула време любопитни предмети смениха собствениците си с чувствително набъбнали цени. И това стана пак с добър дух и без колебания в зала „Луда Яна“ на х. Каменград.

И за да потвърди окончателно пристрастието на лайънсите към нестандартното, точно президентът им даде тон, като се включи в песенния старт на вечерта. Георги Станчев и Сашо Господинов запяха на микрофоните знакови съвременни шлагери с много приятни гласове, а на залата не й остана нищо друго, освен да запее с тях.

За искрени поздрави на микрофона застанаха много от гостите и разбира се чартър президентът на клуба Марин Филин и паст президентът на Дистрикт 130 Петър Маламов. С думите „Който дарява светлина, никога няма да остане на тъмно“, настоящият президент Георги Станчев даде тон на осмислянето на благотворителното събитие, посветено на благодорно и искрено сътворено дело. Сполучлив младежки привкус предадоха на вечерта водещите Светозара Крайчева и Иван Божков, а Светозара и Габриела Шкодрева умело партнираха на Георги и Сашо в стила на „Тоника“. В програмата с грация се включиха класически танцьори, както и поп звездата Вики.

Любопитни предмети се разиграха в търга, прелюбопитно отидоха в ръцете на новите си притежатели. Дама от Търново грабна черешовото топче, дарено от Нено Иванов, безапелационно. Стоян Мачеев купи футболната топка, предоставена за търга от Илия Анчев с автографи на футболисти на „Лудогорец“. Фланелка с автограф и пожелание от Любо Ганев бе подал за търга Стефан Василев. Закупи я Марин Филин и веднага я подари на съперника си в наддаването д-р Любо Димитров. Иван Игнатов купи белите коне на Нистор Хаинов, а кметът Никола Белишки вече си има елегантен ловджийски нож, макар да не е авджия.