Лайънс клуб Габрово предостави дарение от библиотечни шкафове за три детски градини в гр. Габрово

28 Mar, 2014

На 28 март Лайънс клуб Габрово предостави на три детски градини: ЦДГ "Ран Босилек", ЦДГ "Явор",  ЦДГ „Младост" дарение от прекрасни цветни шкафчета за книжки. Те са изработени от „Хералд” ЕООД с управител Евгени Казаков – вицепрезидент на Лайънс клуб Габрово за 2013/2014г.

С много усмивки, песни и стихчета децата посрещнаха представителите на Лайънс клуб Габрово, а те им пожелаха около шкафчетата винаги да има весело настроение и с интерес да четат книжките.

Инициативата ще продължи, като до края на месец април ще се предоставят още два библиотечни шкафа за ЦДГ „Радост – 1” и „Радост – 2”. Ще има кампания по събиране на използвани и закупуване на нови книжки за децата от  тези градини. Както казва любимецът на децата Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече", така че - да помогнем да се възпитава отношението на децата към книгите!