Благотворителен пролетен бал на ЛК Кърджали

Мотото - „Достъпен Спорт за всеки“, с цел набиране на средства за изграждане на площадка за стрийт фитнес.

На 17.05.2014 г. бе отбелязана единадест годишнината от създаването на, Лайънс клуб Кърджали . По този повод на същата дата бе организиран благотворителен пролетен бал под мотото: „Достъпен Спорт за всеки“, с цел набиране на средства за изграждане на площадка за стрийт фитнес.

Гости на Лайънс клуб Кърджали бяха народният представител г-жа Цвета Караянчева, Кмета на община Кърджали г-н Хасан Азис, кмета на град Свиленград г-н Георги Манолов, Вицедистрикт управителя на Дистрикт 130 България г-н Пламен Чингаров, представители на ЛК Свиленград, Ротари Клуб Кърджали, редица предприемачи и граждани. Бяха прочетени и поздравителни адреси от Президента на Република България г-н Росен Плевнелиев и от Министър – председателя на Република България г-н Пламен Орешарски!

От страна на президентът на ЛК Кърджали Димитър Петков бе направена кратка ретроспекция на извършеното от клуба през последната година:

–инициатива на клуба „Да дарим светлина”, в хода на която са събрани средства за благотворителност и част от която е предоставянето от клуба на над 500 очила на социално слаби и възрастни хора;

-дарение по повод 100 годишнината на БЧК;

- извършена поредна операция за катаракта, като е поставена изкуствена леща;

- участие в изграждането на пилони с националния флаг на изходите на гр. Кърджали заедно с други благотворителни организации;

- организирането на 7-мото Национално Състезание по Риболов, организирано от Лайънс клуб Кърджали. Приходите от състезанието са предоставени изцяло за благотворителност;

- организирането на Детски Лайънс Тенис Турнир Кърджали 2013, който се проведе на 19.10.2013 г. на тенис-кортовете в гр. Кърджали с подкрепата на тенис клуб „Орфей“. Събитие което протече с участието на над 40 деца от града разделени на възрастови групи;

Във връзка с новата инициатива на клуба за събиране на средства за изграждане на площадка за стрийт фитнес, за която терена е предоставен от Община Кърджали бе проведен благотворителен търг по време на който бяха събрани средства в размер на близо 7 хил.лв. за което спомогнаха :

Вид на дарението

Крос тренажор – Ц.Караянчева

Успоредка ЗЗД “Бизнес инкубатор“

Вело алгометър – Глобъл Нет Консулт ЕООД

Висилка – Кирково ООД

Лежанка – П.Синабов

Останалата част от сумата бе дарена анонимно от гостите и членовете на клуба.

Празника протече с много настроение и забава и наздравици в чест на годишнината,за която организаторите почерпиха и с една прекрасна торта. На раздяла всички присъстващи отново заявиха желание да участват и в следващите инициативи на клуба с помощта на който да направим Кърджали едно по добро място.