Лайънс клуб Габрово връчи награди на участници в регионалния кръг на `Плакат за мир` 2015 г.

31 Jan, 2016

Lions Clubs International организира ежегоден конкурс за детска рисунка „Плакат за мир”. В него участват над 350 000 деца на възраст от 11 до 13 години, от над 70 страни. Идеята на създателите и организаторите на конкурса е да се даде възможност на децата да нарисуват своята представа за мир и да я покажат на света

Тази година темата на конкурса беше „Сподели мира“.

Габровският Лайънс клуб с помощта на Детска школа за приложно изкуство с ръководител г-жа Ива Пенчева организираха пленер по рисуване. В него взеха участие деца от школата. Бяха избрани 3 рисунки, които изпратихме във Варна за участие в Националния кръг на конкурса.

На специална церемония Лайънс клуб Габрово награди участвалите деца с грамоти и материали за рисуване.

Габрово за втори път се представи отлично. Андрея Маврова се класира трета в националния кръг на конкурса. Наградата беше връчена от г-жа Даниела Христова – Регионален председател на регион Север, Дистрикт 130 България.