Отчети за дейността на Лайънс клуб Панагюрище - март и април 2016

Отчети за дейността на Лайънс клуб Панагюрище

м. Март

Актуален членски състав – 35 члена.

Проведени 2 редовни сбирки с посещаемост 80% от членската маса.

Организиране и провеждане на профилактични прегледи на гръбначни изкривявания на децата от 3-ти и 4-ти класове на общините Панагюрище и Стрелча.

Резултати: прегледани 437 деца от 6 училища , подготвяме програма за по следващи действия.

Прегледите бяха извършени от д-р Н. Николов, д-р Д.Авелова и д-р Л.Димитров.

Отбелязване на деня на Лайънс в ООН - на 11 март беше организиран и проведен футболен турнир с участието на Лео-клуб и симпатизанти на Лайънс движението. Наградите бяха осигурени от двата клуба – 1-ва награда – 100 лв. и 2-ра награда – 60 лв., 3-та награда – 40 лв. Празникът завърши с разрязването на тематична вкусна торта.

На 26 март подкрепа за благотворителната инициатива на Ротари-клуб Панагюрище с кауза – превенция на диабет при децата.

м. Април

Актуален членски състав – 35 члена.

Проведени 1 общо събрание и 2 редовни сбирки.

На 01 април представяне на книгата на Дида Гемиджиева „По панагюрски” , спонсорирана от ЛК Панагюрище.

Съвместно мероприятие между ЛК Панагюрище и ЛК Габрово – 8-10 април в комплекс „Беркут”

Проведено Общо събрание за избор на нов управителния съвет на ЛК Панагюрище.

Участие в пролетен благотворителен бал на трите пловдивски Лайънс клуба на 15 април.

16 април - Участие на ЛК Панагюрище в инициативата „За чиста община Панагюрище” – част от националната кампания „За чиста България” във връзка със „Световния ден на Земята”.

ЛК Панагюрище за четвърта поредна година учреди награда от 100 лв. за Националния конкурс за патриотична песен „Родолюбие” проведен на 16 април. Наградата беше връчена на Мария Вандева от гр.Бургас.

23.04.2016 – благотворителен Великденски базар на Лео-клуб с предмети, изработени съвместно с деца от ДДЛРГСТ „Закрила”. Събрани са 713 лв., с които ще се закупи хладилник за съхранение на хранителни продукти за същия дом.

На проведените редовни сбирки бяха разгледани кандидатурите и приети 3-ма нови членове.