Поход в Пирин

Стана традиция президентът на ЛК Филипополис  да развее клубното знаме в началото на  новата Лайънс година сред красивата природа на България. Като любимо място на всички членове се оказа връх Безбог, намиращ се в Пирин, непосредствено над град Добринище. За голяма радост към инициативата ни се присъединиха и нашите приятели от ЛК Свилена – Свиленград. Знамената и на двата клуба се развяха на 2645м надморска височина с невероятна гледка от 360-градусова панорама към върхове и планини. Инициативата е в унисон със символиката по темата на  Международния президент канцлер Боб Corlew - "Нови планини за изкачване“. Всяка година привличаме все повече желаещи да се включат в похода. Най - малките ни участници тази година са Никола само на 5 месеца и неговия батко Маринчо на 2 годинки.

Групата се оказа много ентусиазирана и без много суетене се отправи към връх Безбог през „душевадката“ – един от пътищата по  които може да се изкачи върхът. С бавни крачки, приятна компания и много приказки и смях стигнахме до Полежанското плато и затаихме дъх от пленителната гледка. След последната крачка, достигайки до платото, когато вдигнахме поглед, пред нас се разкри връх Полежан. Няма думи, с които можем да опишем това усещане. Преди последната крачка си мислиш, че си достигнал до целта, а секунди след това вече имаш нов обект за покоряване. След кратка фотосесия на пиринските красоти и бране на билки се отправихме към  изкачване на връх Безбог през морените. И тук си пролича екипността на клуба ни – верни другари се върнаха от върха  до платото за да подкрепят духом  отказалите се и така всички членове на клуба ни достигнаха своя връх. Заслужаваше си катеренето на голямата каменна камара, защото пред нас се разкри още по-неописуема гледка – Безбожкото езеро от една страна, от друга – връх Полежан.  Нямахме и представа, че и спускането може да бъде така забавно – през морени и клекове. Не пропуснахме да си  направим почивка на зелена полянка с поточе.

Вечерта събра отново всички около масата и в приятната компания, с много песни и танци не усетихме как мина полунощ. На следващия ден ни очакваха още приятни изненади на минералния басейн в Добринище и рибарника. Посетихме и черквата „Св. Теодор Тирон и Теодор Стратилат“, намираща се в село Добърско, близо до Банско.

Някакси неусетно изминаха три прекрасни дена от нашата кратка почивка в Пирин планина. Красиви гледки, невероятно усещане за свобода, повишен адреналин и приятна компания. Походите из нашите планини са несравнимо освежаващи и зареждащи!