Младежки обмен 2016

Лайънс клуб Свилена Свиленград за четвърта поредна година изпраща деца в Европа по линия на Младежките Лайънс обмени и респективно посреща деца от европейски държави. Тази година наши гости бяха Jenna Aaltonen от Финландия и Marcello Conca от Италия. Децата бяха посрещнати и обгрижвани от нашите деца заминаващи на лагери и дамите от клуба. Програмата бе повече от разнообразна, наситена, интересна и много забавна. Младежите посетиха всички забележителности на Свиленград и околностите, басейни, типични български ресторанти, младежки прояви.Семействата у които пък гостуваха им бяха приготвили посещение на различни кътчета от България - Хасково, Пловдив, Пещерата Дяволското гърло, Орлово око и още други градове. Дори са прескочили границата на България и са отскочили до Гърция и Бяло море.

Джена и Марчело са с прекрасни впечатления и щe отнесат незабравими спомени от престоя си в България и най-вече в Свиленград.

Благодарим на всички деца, техните семейства, дамите и Зина Гочева, които отново направиха така , че нашите нови приятели да се чувстват чудесно в България и да желаят да се завърнат отново тук!!!

Жаркият месец август доведе в България, при нас в Свиленград още един млад човек от Италия по линия на Лайънс обмените- Matteo Fracasso. Младежът бе радушно посрещнат и обгрижван от всички деца от Свиленград , които това лято посетиха Европа с Лайънс клуб Свилена Свиленград. Специална благодарност на семейството на Георги Георгиев и неговата братовчедка Никол Манолова, които поеха изцяло грижите и развлеченията по престоя на Матео и направиха пребиваването му при нас особено приятно и интересно.

По традиция една от вечерите е посветена на Лайънс клуб Свилена ,където Матео се срещна с дамите от клуба, разказа за себе си , за семейството си , за впечатленията си от България и новите приятели, които намери тук. Матео сподели , че е очарован от историята на града, от нощния живот и най-вече от това ,че всички хора тук са "Щастливи" и безкрайно добри.

Подари на клуба италианския флаг , флагче на изпращащия го лайънс клуб и покана за гостуване в Италия. От своя страна дамите го дариха с флагче, тениска България, много сувенири, усмивките си и добрите си пожелания за нови срещи.