Награждаване на победителят от Международен лайънс детски конкурс ПЛАКАТ ЗА МИР

За 29-та поредна година Lions Clubs International организира Международен лайънс детски конкурс „ПЛАКАТ ЗА МИР“.
Тази година в конкурса в България се включиха 76 деца от 13 града чрез техните Лайънс клубове. От Русе участваха Кристина Ангелова на 13 години и Асена Арифова на 11 год. от Школата по изобразителни изкуства към Общински детски център за култура и изкуство с ръководител художничката Маргарита Хрисандова, чиито рисунки бяха номинирани да продължат надпреварата на национално ниво от Лайънс клуб Русе - Сексагинта Приста.
Кристина Ангелова от Школата по изобразително изкуство към Общински детски център за култура и изкуство спечели материална награда от 300 лв. от Дистрикт 130 България и правото нейният „Плакат за мир“ да представлява България в Международния конкурс.
За своето много добро представяне Асена Арифова от Школата по изобразителни изкуства към Общински детски център за култура и изкуство бе наградена с грамота и парична награда от 100 лв. от дамите от Лайънс клуб Русе - Сексагинта Приста.