БЛАГОТВОРИТЕЛНА ИНИЦИАТИВА НА ЛК СИЛИСТРА ЗА ТАЛАНТЛИВИ ДЕЦА И МЛАДЕЖИ

С ръчно изработени мартенички, с послания за здраве и добруване Лайънс клуб – Силистра събра само за час 350 лева в благотворителна инициатива, посветена на талантливи деца и младежи от Силистра

01 Mar, 2016

Лайънс клуб спази стародавната инициатива и на 1 март 2016 г. предложи ръчно изработени мартенички от членове и приятели на клуба. Само за един час в центъра на Силистра, под липата, от продажбата на мартенички бяха събрани 350 лева.

В благотворителната инициатива се включиха обитателите и служителите от Центъра за настаняване от семеен тип на лица с психични разстройства в с. Айдемир, които изработиха мартенички.

„Събраните средства от продажбата на мартеничките са за фонд „Наградите на Лайънс клуб – Силистра за 2016 г.” за талантливи деца и младежи”, поясни инж. Любомир Ковачев – президент на Лайънс клуб – Силистра.

Наскоро Лайънс клуб Силистра обяви критериите за четири награди от по 500 лева за даровити средношколци, с творчески принос, в четири области:

• хуманитарни специалности: литература, история, езиково обучение, биология, химия;

• творчески наклонности – изобразително изкуство, актьорски и певчески умения, журналистика;

• математика, физика

• спорт

Обявен е и конкурс с награден фонд за изработване на лого „Усмивки на приятелството”.